kişisel

Misyonumuz

Geleceğin İçin Aradığın Yerdesin.
Ufuk Çizgisi'nde Her Zaman Başarı Seninle…

DOĞRU SEÇİMLER YAPABİLEN


Kişinin kendini tanımasını sağlamak hem kendisi için hem de içinde bulunduğu toplum için en yararlı olacak kararları alma yetisini kazandırmak.


ÖZGÜVEN SAHİBİ VE SORUMLULUKLARININ BİLİNCİNDE


Hayatın olumlu ve olumsuz gelişmelerine hazırlıklı olabilen, yetenek ve bilgisini kullanarak yaşamda sağlam adımlar atabilecek davranış ve özelliklere sahip bireyler yetiştirmek.


ÇEVRESİNE VE KENDİSİNE ÇOK YÖNLÜ KATKISI OLAN


Öğrencilerin, meslek hayatlarında edinecekleri başarıların yanında davranışları ve sosyal yaşam becerileri ile de topluma ve kendilerine katkıda bulunmalarını sağlamak.


ÇAĞDAŞ BİLGİLERE ULAŞABİLEN, GELİŞMELERE AYAK UYDURAN


Yenilikçi, laik ve demokratik anlayışla dünyadaki gelişmeleri izleyen, değerlendiren, gelişmeleri yaşamına uyarlayabilen, uluslararası alanda iletişim kurabilen bireyler yetiştirmek.


ÖĞRENMEYİ ÖĞRENEN


Öğrencinin kendisini, öğrenme kapasitesini, başarı ile kullandığı ve kullanmaya ihtiyacı olan yöntemi, öğrenmek istediği konuda mevcut bilgisini ve konuya olan ilgisini fark etmesini sağlamak.


VE MUTLU


Hayatta tatmin olmanın belirli bir formülü olmadığını, her bireyin kendine uygun olabilecek ve severek yapacağı şeyleri fark etmesini ve bu doğrultuda yeniliklerini keşfetmesini SAĞLAMAK.