Kurumsal

Kurumsal

Sevgili Öğrenciler ve Değerli Velilerimiz;

Özel Öğretim Kurumları bünyesinde yirmi yılı aşkın tecrübemiz ve öğretmen kimliğimizle kurduğumuz okul ve kurslarımızın Eskişehir’de eğitim alanında yürüttüğü öncülüğün haklı gururunu sizlerle paylaşıyoruz.

Bizler insanlığın dünyadaki yerinin belirlenmesinde en etkili olan öğretinin EĞİTİM olduğuna inanıyoruz.Bu nedenle mesleki seçimlerimizi yaparken de eğitimin uygulayıcıları olmak yani ÖĞRETMEN olmak istedik.Bu kutsal vazifeyi de yıllardır layıkıyla gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Eğitim-Öğretim faaliyetlerinde daima öncü olmak ve daima en iyisini paydaşlarımıza sunmak amacıyla başlayan yolculuğumuzda en büyük destekçilerimiz alanlarında uzman öğretmenlerimizdir.

Kurumsal ilkelerimiz öğretmen bakış açısıyla yıllar içerisinde şekillenmiş olup,başarıya ulaşmamızda bu ilkeler içerisinde en önemli olanların; DİSİPLİNLİ OLMAK VE ÇOK ÇALIŞMAK olduğuna inanıyoruz.

Amacımız;oluşturduğumuz aile ortamında öğrencilerimizi her açıdan geliştirmek,sorumluluk sahibi,başarılı,özverili,vatanına sahip çıkan,çağdaş yorumlarla ulusallıktan evrenselliğe uzanan Atatürkçü çizgide ilerleyen,çevresine duyarlı,değerlerine bağlı ve hepsinden öte mutlu bireyler olarak yetiştirmektir.

Amaç edindiğimiz değerleri birlikte paylaşmak için sizleri de ailemize davet ediyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla
Hasan Hüseyin Akbuğa-Matematik Öğretmeni
Mehmet Ali Yaşa-Kimya Öğretmeni
Ali Kemal Akbuğa-Fizik Öğretmeni

Vizyonumuz

Eğitim ve öğretim hizmetlerini çağdaş ölçütler doğrultusunda yürüten, sürekli gelişen, nitelikli ve yenilikçi bir kurum olmaktır. Dayandığı değerlerden aldığı güçle geleceği kuşatan ulusal ve uluslararası ölçütlerde evrensel boyutta düşünebilen lider insanları yetiştirecek saygın bir okul olmak emelindeyiz.

 

ÖZEL UFUK ÇİZGİSİ EĞİTİM KURUMLARI

Toplumumuzun değerlerinden beslenen güçlü kurum kültürüyle,
Eskişehir'in önde gelen kurumları arasında lider bir okul ve Türkiye 'de adını duyurabilecek bir vizyona sahip olma hedefindedir.


Misyonumuz

 

DOĞRU SEÇİMLER YAPABİLEN

Kişinin kendini tanımasını sağlamak hem kendisi için hem de içinde bulunduğu toplum için en yararlı olacak kararları alma yetisini kazandırmak.

ÖZGÜVEN SAHİBİ VE SORUMLULUKLARININ BİLİNCİNDE

Hayatın olumlu ve olumsuz gelişmelerine hazırlıklı olabilen, yetenek ve bilgisini kullanarak yaşamda sağlam adımlar atabilecek davranış ve özelliklere sahip bireyler yetiştirmek.

ÇEVRESİNE VE KENDİSİNE ÇOK YÖNLÜ KATKISI OLAN

Öğrencilerin, meslek hayatlarında edinecekleri başarıların yanında davranışları ve sosyal yaşam becerileri ile de topluma ve kendilerine katkıda bulunmalarını sağlamak.

ÇAĞDAŞ BİLGİLERE ULAŞABİLEN, GELİŞMELERE AYAK UYDURAN

Yenilikçi, laik ve demokratik anlayışla dünyadaki gelişmeleri izleyen, değerlendiren, gelişmeleri yaşamına uyarlayabilen, uluslararası alanda iletişim kurabilen bireyler yetiştirmek.

ÖĞRENMEYİ ÖĞRENEN

Öğrencinin kendisini, öğrenme kapasitesini, başarı ile kullandığı ve kullanmaya ihtiyacı olan yöntemi, öğrenmek istediği konuda mevcut bilgisini ve konuya olan ilgisini fark etmesini sağlamak.

VE MUTLU

Hayatta tatmin olmanın belirli bir formülü olmadığını, her bireyin kendine uygun olabilecek ve severek yapacağı şeyleri fark etmesini ve bu doğrultuda yeniliklerini keşfetmesini SAĞLAMAK.